Zobrazit klasicky

Proč u nás studovat

Máte zájem o přírodu? Zajímá Vás život pod vodou? Zajímáte se o vodu a vše, co s ní souvisí? Zajímáte se o biologii a hydrobiologii? Zajímají Vás vodní organizmy a ryby? Chcete se více dozvědět o jejich nárocích a životních projevech? Zajímá Vás rybářství, odvětví lidské činnosti s mimořádnou tradicí?

Pak Střední rybářská škola Vodňany je tu pro Vás. 

Tato škola s více než 90tiletou tradicí otevírá dvě třídy jednoho ročníku a jako jediná u nás nabízí 4letý maturitní obor Rybářství ve dvou studijních specializacích.

Zaměření Chov ryb je více přírodovědně orientováno. Odborná složka vzdělávání je zaměřena na přírodní vědy (biologii, hydrobiologii, hydrochemii, ichtyologii) a jednotlivé technologie používané v chovech ryb i na péči o rybářské revíry.

Zaměření Vodní stavby v rybářství kombinuje přírodovědné základy s větším podílem učiva technického (hydrologie, vodní hospodářství). Speciální učivo je zaměřeno na okrasné nádrže, rybí líhně, revitalizační zásahy v krajině, intenzivní chovy ryb, protipovodňová opatření.

Heluz 2014lom KapliceVD LipnoVD lipnonaši studenti na severu ČechEsoxEsoxseverní ČechyNechraniceNechraniceNechraniceKameničkaKřímovjižní Morava - Bulharyplavební komoraplavební komoraživá vodaživá vodamuzeum SRŠmuzeum SRŠmuzeum SRŠmuzeum SRŠmuzeum SRŠmuzeum SRŠmuzeum SRŠmuzeum SRŠučebna vodních stavebučebna vodních staveb
 
Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace