Zobrazit klasicky

Vyjádření vedení školy pro žáky a rodiče žáků 1. až 3. ročníků

Po zhlédnutí včerejších a dnešní tiskové konference MŠMT chceme žáky nižších ročníků a jejich rodiče ze všeho nejvíc požádat o trpělivost. Ze všech dostupných informací je asi nejdůležitější ta, že MŠMT vytvoří pro jednotlivé stupně a typy škol jakýsi „manuál“, který bude pro nás závazný, ale také vodítkem, jak dál postupovat. Zejména u škol se školní jídelnou a DM nejsou zatím žádná oficiální doporučení.

Manuály by měly být dostupné do konce dubna. Proto se obracíme na žáky a rodiče, aby do této doby vyčkali na další informace. Z naší strany bude i nadále pokračovat distanční forma vyučování s důrazem na hlavní předměty.

Od 11. května má být zahájena výuka za určitých podmínek a omezení. Výuka má mít charakter konzultací a účast by měla být dobrovolná. Vzhledem ke vzdálenostem žáků, ubytování v DM a stravování, nemůžeme nyní tuto nabídku a podmínky upřesnit.

Pokud uvažujete o odvezení věcí z DM, připravujeme zavést určitý režim po 11. květnu tak, aby zde nedošlo k shromáždění velkého počtu žáků a rodičů najednou.

O dalším vývoji rozhodne zejména vývoj epidemie, a tak se nelze divit, že stávající opatření jsou zatím nejasná a lze předpokládat jejich průběžné upřesňování.

 

Ing. Karel Dubský

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím