Zobrazit klasicky

Praxe 3.B - ichtyologický průzkum

Dnes (26.9.) žáci třetího ročníku zaměření Vodní stavby v rybářství absolvovali první praxi na téma ichtyologický průzkum pomocí elektrického agregátu. Všichni si postupně vyzkoušeli jednotlivé činnosti od obsluhy agregátu, přes lov ryb lovící deskou nebo sakem, odchyt omráčených ryb do saků atd.

V provozu byly dva typy agregátů - bateriový agregát, který jsme používali v mělčí a užší části náhonu Blanice. Výkonnější benzínový agregát jsme pak uplatnili při lovu v hlubších tůních a širších úsecích okolo Vodňan. Záměrně se prolovoval úsek, který byl předminulý rok v rámci odbahňovacích prací kompletně vyloven a vypuštěn. Z dnešního průzkumu je vidět, že se sem ryby už vrátily a jsou zde přítomné i ve slušné druhové diverzitě. Celkem jsme asi na 200 metrovém úseku zaznamenali 16 druhů ryb. Nejčetnějším druhem byl jelec tloušť a plotice obecná. Potešilo nás několik mníků, úhořů, parem a mřenek. To jsou druhy ryb, se kterými se bohužel nesetkáváme moc často.

Část lovu jsme vysílali ŽIVĚ na našem facebookovém profilu.

J. H.

Navigace

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím